UEFA European Club Football Season Kick-Off 2019/2020 - UEL Draw
Getty Images

The 2020-21 UEFA Europa League season has kicked into full gear. The big boys -- Arsenal, Spurs, Leicester, Roma, Napoli, Benfica, Bayer Leverkusen and Villarreal -- will compete for one of Europe's most coveted prize. 

You can stream every group stage and knockout stage match on CBS All Access. Sign up now and enjoy one week of CBS All Access for free ahead of the opening match. Every match will be available on demand shortly after the final whistle. 

Craving even more coverage of the world's game? Listen below and subscribe to ¡Qué Golazo! A Daily CBS Soccer Podcast where we take you beyond the pitch and around the globe for commentary, previews, recaps and more.

Here are all the dates you need to know for this season's Europa League:

Group stage: Matchday 5

Thursday, Dec. 3

  • AEK Athens 2, Braga 4
  • Zorya Luhansk 1, Leicester City 0
  • AC Milan 4, Celtic 2
  • Lille 2, Sparta Prague 1   
  • Qarabag 1, Maccabi Tel-Aviv 1
  • Sivasspor 0, Villarreal 1
  • LASK 3, Tottenham 3
  • Royal Antwerp 3, Ludogorets 1
  • CSKA Moscow 0, Wolfsberg 1
  • Feyenoord 0, Dinamo Zagreb 2
  • Red Star Belgrade 0, Hoffenheim 0
  • Gent 1, Slovan Liberec 2
  • Roma 3, Young Boys 1
  • CFR Cluj 0, CSKA-Sofia 0
  • Arsenal 4, Rapid Wien 1
  • Molde 3, Dundalk 1    
  • Slavia Prague 3, Hapoel Beer-Sheva 0
  • Nice 2, Bayer Leverkusen 3
  • Benfica 4, Lech Poznan 0
  • Rangers 3, Standard Liege 2
  • Omonoia 2, PAOK 1
  • Granada 0, PSV Eindhoven 1
  • AZ Alkmaar 1, Napoli 1
  • Real Sociedad 2, Rijeka 2

Group stage: Matchday 6

Thursday, Dec. 10

  • Young Boys vs. CFR Cluj, 12:55 p.m. (CBS All Access)
  • CSKA-Sofia vs. Roma, 12:55 p.m. (CBS All Access)
  • Dundalk vs. Arsenal, 12:55 p.m. (CBS All Access)
  • Rapid Wien vs. Molde, 12:55 p.m. (CBS All Access)
  • Bayer Leverkusen vs. Slavia Prague, 12:55 p.m. (CBS All Access)
  • Hapoel Beer-Sheva vs. Nice, 12:55 p.m. (CBS All Access)
  • Standard Liege vs. Benfica, 12:55 p.m. (CBS All Access)
  • Lech Poznan vs. Rangers, 12:55 p.m. (CBS All Access)
  • PSV Eindhoven vs. Omonoia, 12:55 p.m. (CBS All Access)
  • PAOK vs. Granada, 12:55 p.m. (CBS All Access)
  • Napoli vs. Real Sociedad, 12:55 p.m. (CBS All Access)
  • Rijeka vs. AZ Alkmaar, 12:55 p.m. (CBS All Access)
  • Braga vs. Zorya Luhansk, 3 p.m. (CBS All Access)
  • Leicester City vs. AEK Athens, 3 p.m. (CBS All Access)
  • Sparta Prague vs. AC Milan, 3 p.m. (CBS All Access)
  • Celtic vs. AC Milan, 3 p.m. (CBS All Access)
  • Maccabi Tel-Aviv vs. Sivasspor, 3 p.m. (CBS All Access)
  • Villarreal vs. Qarabag, 3 p.m. (CBS All Access)
  • Tottenham vs. Royal Antwerp, 3 p.m. (CBS All Access)
  • Ludogorets vs. LASK, 3 p.m. (CBS All Access)
  • Dinamo Zagreb vs. CSKA Moscow, 3 p.m. (CBS All Access)
  • Wolfsberg vs. Feyenoord, 3 p.m. (CBS All Access)
  • Hoffenheim vs. Gent, 3 p.m. (CBS All Access)
  • Slovan Liberec vs. Red Star Belgrade, 3 p.m. (CBS All Access)

Knockout stage

Round of 32 draw: Monday, Dec. 14
Round of 32, first leg: Thursday, Feb. 18
Round of 32, second leg: Thursday, Feb. 25
Round of 16 draw: Friday, Feb. 26
Round of 16, first leg: Thursday, March 11
Round of 16, second leg: Thursday, March 18  
Quarterfinal and semifinal draw: Friday, March 19
Quarterfinals, first leg: Thursday, April 8
Quarterfinals, second leg: Thursday, April 15  
Semifinals, first leg: Thursday, April 29
Semifinals, second leg: Thursday, May 6 
Final: Wednesday, May 26 (Gdansk Stadium, Poland)


Completed matches

Matchday 1 results

  • Young Boys 1, Roma 2
  • CSKA-Sofia 0, CFR Cluj 2
  • Dundalk 1, Molde 2  
  • Rapid Wien 1, Arsenal 2  
  • Bayer Leverkusen 6, Nice 2  
  • Hapoel Beer-Sheva 3, Slavia Prague 1  
  • Standard Liege 0, Rangers 2  
  • Lech Poznan 2, Benfica 4
  • PSV Eindhoven 1, Granada 2
  • PAOK 1, Omonoia 1  
  • Napoli 0, AZ Alkmaar 1  
  • Rijeka 0, Real Sociedad 1  
  • Braga 3,  AEK Athens 0
  • Leicester City 3, Zorya Luhansk 0
  • Sparta Prague 1, Lille 4
  • Celtic 1, AC Milan 3
  • Maccabi Tel-Aviv 1, Qarabag 0
  • Villarreal 5, Sivasspor 3
  • Tottenham 3, LASK 0
  • Ludogorets 1, Royal Antwerp 2
  • Dinamo Zagreb 0 Feyenoord 0
  • Wolfsberg 1, CSKA Moscow 1
  • Hoffenheim 2, Red Star Belgrade 0
  • Slovan Liberec 1, Gent 0

Matchday 2 results

  • AEK Athens 1, Leicester City 2 
  • Zorya Luhansk 1, Braga 2 
  • AC Milan 3, Sparta Prague 0 
  • Lille 2, Celtic 2 
  • Qarabag 1, Villarreal 2
  • Sivasspor 1, Maccabi Tel-Aviv 2
  • LASK 4, Ludogorets 3 
  • Royal Antwerp 1, Tottenham 0   
  • CSKA Moscow 0, Dinamo Zagreb 0 
  • Feyenoord 1, Wolfsberg 4 
  • Red Star Belgrade 5, Slovan Liberec 1 
  • Gent 1, Hoffenheim 4 
  • Roma 0, CSKA-Sofia 0
  • CFR Cluj 1, Young Boys 1
  • Arsenal 3, Dundalk 0
  • Molde 1, Rapid Wien 0
  • Slavia Prague 1, Bayer Leverkusen 0
  • Nice 1, Hapoel Beer-Sheva 0
  • Benfica 3, Standard Liege 0
  • Rangers 1, Lech Poznan 0
  • Omonoia 1, PSV Eindhoven 2 
  • Granada 0, PAOK 0
  • AZ Alkmaar 4, Rijeka 1
  • Real Sociedad 0, Napoli 1

Matchday 3 results

  • Hapoel Beer-Sheva 2, Bayer Leverkusen 4
  • Lech Poznan 3, Standard Liege 1
  • Benfica 3, Rangers 3
  • Slavia Praha 3, Nice 2
  • PAOK 4, PSV 1
  • Real Sociedad 1, AZ Alkmaar 0
  • Ludogorets 1, Tottenham 3
  • Roma 5, CFR Cluj 0
  • Rijeka 1, Napoli 2
  • Omonia 0, Granada 2
  • Rapid Wien 4, Dundalk 3
  • Sivasspor 2, Qarabag FK 0
  • Villarreal 4, Maccabi Tel-Aviv 0
  • Antwerp 0, LASK 1
  • Dinamo Zagreb 1, Wolfsberg 0
  • Feyenoord 3, CSKA Moscow 1
  • Arsenal 4, Molde 1
  • Leicester City 4, Braga 0
  • AC Milan 0, Lille 3
  • Young Boys 3, CSKA Sofia 0
  • Hoffenheim 5, Slovan Liberec 0
  • Crvena zvezda 2, Gent 1
  • Celtic 1, Sparta Prague 4
  • Zorya Luhansk 1, AEK Athens 4

Matchday 4 results

  • CSKA-Sofia 0, Young Boys 1
  • Molde 0, Arsenal 3
  • Braga 3, Leicester City 3
  • AEK Athens 0, Zorya Luhansk 3
  • Sparta Prague 4, Celtic 1
  • Lille 1, AC Milan 1
  • Maccabi Tel-Aviv 1, Villarreal 1
  • Qarabag 2, Sivasspor 3
  • LASK 0, Royal Antwerp 2
  • CSKA Moscow 0, Feyenoord 0
  • Wolfsberg 0, Dinamo Zagreb 3
  • Gent 0, Red Star Belgrade 2
  • Slovan Liberec 0, Hoffenheim 2
  • CFR Cluj 0, Roma 2
  • Dundalk 1, Rapid Wien 3
  • Bayer Leverkusen 4, Hapoel Beer-Sheva 1
  • Nice 1, Slavia Prague 3
  • Standard Liege 2, Lech Poznan 1
  • Rangers 2, Benfica 2
  • PSV Eindhoven 3, PAOK 2
  • Granada 2, Omonoia 1
  • Napoli 2, Rijeka 0
  • AZ Alkmaar 0, Real Sociedad 0
  • Tottenham 4, Ludogorets 0